Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belçikalı çiftçiler sokakları savaş alanına çevirdi

BELÇİKA’DA ÇİFTÇİLER, AVRUPA BİRLİĞİ’NİN (AB) TARIM POLİTİKALARINA KARŞI BİR KEZ DAHA TRAKTÖRLERİYLE BAŞKENT BRÜKSEL’E GELEREK AB BİNALARININ BULUNDUĞU CADDELERİ TRAFİĞE KAPATTI. SİS BOMBALARI ATAN ÇİFTÇİLERİN POLİSE HAYVAN GÜBRESİ SIKIP YUMURTA FIRLATMASIYLA ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ.

BELÇİKA'DA ÇİFTÇİLER, AVRUPA BİRLİĞİ’NİN

Belçika’da çiftçiler, Avrupa Birliği’nin (AB) tarım politikalarına karşı bir kez daha traktörleriyle başkent Brüksel’e gelerek AB binalarının bulunduğu caddeleri trafiğe kapattı. Sis bombaları atan çiftçilerin polise hayvan gübresi sıkıp yumurta fırlatmasıyla ortalık savaş alanına döndü.

Belçikalı çiftçiler tarım politikalarına karşı protesto amacıyla traktörleriyle üçüncü kez başkent Brüksel’e geldi. Çiftçiler, AB Tarım Bakanlarının toplandığı binanın yer aldığı Rue de la Loi Caddesini trafiğe kapattı. Polis barikatlarına saman ve hayvan gübresi püskürten çiftçiler, yumurta ve sis bombası fırlattı. Schuman’da toplanan çiftçiler ise polis barikatlarının önünde ahşap paletleri ateşe verdi, polis tazyikli su sıktı. Bir grup çiftçi de Avrupa Parlamentosu (AP) önündeki Lüksemburg Meydanı’nı traktörleriyle ablukaya aldı.

Çiftçiler, AB’nin tarım politikalarında değişiklik yapılmasını, MERCOSUR gibi serbest ticaret anlaşmalarına son verilmesini, daha adil fiyatlandırma politikası talep ediyor.

takipçi satın al -- gaziantep web tasarım -- jet film
holiganbet