Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzurumlu gencin aracı göz dolduruyor

ERZURUM’UN UZUNDERE İLÇESİNE BAĞLI ULUBAĞ MAHALLESİNDE YAŞAYAN 28 YAŞINDAKİ MEHMET ALGÜN, MAHALLE SOKAKLARININ DAR OLMASI NEDENİYLE ARAÇLARIN YÜK TAŞIMASINDA YAŞANAN SORUNA KENDİ TASARLADIĞI ARAÇ İLE ÇÖZÜM BULDU.

ERZURUM'UN UZUNDERE İLÇESİNE BAĞLI

Erzurum’un Uzundere ilçesine bağlı Ulubağ Mahallesinde yaşayan 28 yaşındaki Mehmet Algün, mahalle sokaklarının dar olması nedeniyle araçların yük taşımasında yaşanan soruna kendi tasarladığı araç ile çözüm buldu.

Pandemi döneminde ortaya koyduğu girişimi, ailesinin ve kendi yaşamını kolaylaştıran pratik bir çözüm sunuyor. Mehmet Algün, çok az maliyetle yaptığı aracıyla mahalledeki tüm sokaklara rahatlıkla girebiliyor ve zorlu arazi şartlarda yük taşıma sorununu çözmüş durumda. Eski bir araba şasesini kullanarak kısaltma ve çeşitli eklemelerle özgün aracını ortaya çıkaran Algün, internetten bulduğu küçük bir motoru kullanarak aracını güçlendirdi.

Aracının dik ve çamurlu rampalarda zorlanmadan ilerleyebildiğini ifade eden Mehmet Algün, “Ailemin ve köylülerin günlük ihtiyaçlarını karşılamak için oldukça kullanışlı bir araç. Arkasına eklediğim römork ile ağır yükleri taşıma kapasitesine sahip olan aracımız, köy ve yayla gibi zorlu coğrafyalara rahatlıkla çıkabiliyor. Aracın dikkat çeken özelliklerinden biri de hava soğutmalı benzinli motoru olmasıdır. Bu özellik, sıcak ve soğuk hava şartlarına sorunsuz bir şekilde çalışabilmesine imkan tanıyor. Ayrıca, 4 ayrı amortisör sistemi sayesinde sarsıntısız bir yolculuk deneyimi sunuyor” şeklinde konuştu.

takipçi satın al -- gaziantep web tasarım -- jet film
holiganbet