Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gürsu Belediyesi’nden vaadi aşan icraat

ENERJİSİNİ ÜRETEN BELEDİYE SLOGANI İLE YOLA ÇIKARAK GÜRSU ERİCEKKÖY MAHALLESİ’NDE GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ KURAN GÜRSU BELEDİYESİ, BİR YIL İÇERİSİNDE TESİSTEN 4 MİLYON 342 BİN LİRA GELİR ELDE ETMEYİ BAŞARDI.

ENERJİSİNİ ÜRETEN BELEDİYE SLOGANI

Enerjisini üreten belediye sloganı ile yola çıkarak Gürsu Ericekköy Mahallesi’nde güneş enerji santrali kuran Gürsu Belediyesi, bir yıl içerisinde tesisten 4 milyon 342 bin lira gelir elde etmeyi başardı.

Gürsu Belediyesi, çevreci hamleleri ile hem gelir getirici projelere imza atıyor, hem de doğaya fayda sağlıyor. 2022 yılında Ericekköy Mahallesi’nde kurulan güneş enerji santralinde, kurulduğu günden bu yana 1 milyon 201 bin 420 kilovatsaat elektrik üretildi.

Bugüne kadar 6 milyon 7 bin 141 lira gelir sağlandığını belirten Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Bizim bu projeye başlarken vaadimiz yılda 3,5 milyon kazanmaktı. Biz fazlasını kazandık. Sadece 2023 yılında 868 bin 400 kilovatsaat elektrik ürettik. Bir yıl içinde 4 milyon 342 bin gelir elde etmiş olduk. Totalde ise 6 milyon liradan fazla gelir elde ettik. Vaadimizi aştık, hem belediyemize hem de doğaya kazandırmış olduk. Bu yüzden yeni dönemde de gücümüzü doğadan almaya devam edeceğiz. Yeni dönemde yeşil ve yenilenebilir tüm enerji sistemleri ile ilgili çevreci projelerimizde içerik ve modül değiştirerek yolumuza devam edeceğiz” dedi.

takipçi satın al -- gaziantep web tasarım -- jet film
holiganbet