Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Konya’nın Mart ayı ihracatı 309 milyon 746 bin dolar oldu

KONYA’NIN İHRACATI MART AYINDA 309 MİLYON 746 BİN DOLAR OLDU. KONYA TİCARET ODASI (KTO) BAŞKANI SELÇUK ÖZTÜRK, “ŞEHRİMİZ VE ÜLKEMİZİN DIŞ PAZARLARA DAHA YÜKSEK ORANDA İHRACAT YAPMASI İÇİN FİRMALARIMIZLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.

KONYA’NIN İHRACATI MART AYINDA

Konya’nın ihracatı Mart ayında 309 milyon 746 bin dolar oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Mart ayı ihracat verilerini açıkladı. Mart ayında Konya, Türkiye ihracatından yüzde 1,56 pay alırken, ihracatı yüzde 0,1 artışla 309 milyon 746 bin dolar olarak gerçekleşti. Konya, yılın ilk çeyreğinde ise ihracatını yüzde 6,6 artırarak 851 milyon 307 milyon dolara yükseltti.

İhracat rakamlarını değerlendiren Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, “Türkiye’nin ihracatı Mart ayında yüzde 4,1 daralırken, Ocak – Mart döneminde yüzde 3,6 artış kaydetmiştir. Konya’nın Mart ayında ihracatı yüzde 0,1 artarak 309,75 milyon dolar, yılın ilk çeyreğinde ise yüzde 6,6 artarak 851,30 milyon dolar olmuştur. Mart ayında Konya, Türkiye ihracatından yüzde 1,56 pay almıştır. İhracat artışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimiz ve ülkemizin dış pazarlara daha yüksek oranda ihracat yapması için firmalarımızla işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

takipçi satın al -- gaziantep web tasarım -- jet film
holiganbet