Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Odunpazarı Müftülüğü “Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” etkinlikleri kapsamında yarışmalar düzenledi

ESKİŞEHİR’DE ODUNPAZARI İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDE “12 MART İSTİKLÂL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET ÂKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ” İLE “18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ” ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA EZBERE ŞİİR OKUMA, LİSE ÖĞRENCİLERİ ARASINDA “ÇANAKKALE RUHU” TEMALI RESİM YAPMA YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

ESKİŞEHİR’DE ODUNPAZARI İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ'NDE

Eskişehir’de Odunpazarı İlçe Müftülüğü’nde “12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü” ile “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” etkinlikleri kapsamında ortaokul öğrencileri arasında ezbere şiir okuma, lise öğrencileri arasında “Çanakkale Ruhu” temalı resim yapma yarışması gerçekleştirildi.

Ortaokul öğrencileri arasında gerçekleştirilen ezbere şiir okuma kategorisindeki yarışmada öğrenciler Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini milli ve dini duyguları hissederek ezbere okudu. Birbirinden başarılı öğrenciler arasında yapılan değerlendirmelerde 1’inciliği Melahat Ünügür Ortaokulu’ndan Ceren Berra Çelik alırken, yarışma 2’inciliğini Ece Lina Arslan, 3’üncülüğünü ise Hayat Çakar elde etti. İlçe 1’incisi Ceren Berra Çelik bu sonuçlarla il finallerine katılmayı hak kazanmış oldu.

Çanakkale Ruhu temalı resim yarışmasında ise 1’inciliği Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Yasemin Uzbek kazanarak il finallerinde Odunpazarı ilçesini temsil etme hakkı kazandı. Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere para ödülleri, tören ile yarışma sonunda verildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere Diyanet Başkanlığının dergi ve kitapları hediye edildi.

Değerlendirme Komisyon Başkanı, İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman, yarışmaya katılan tüm yarışmacıları cesaretlerinden ve gösterdikleri üstün performanslarından dolayı kutlayarak, tüm yarışmacıları gönüllerinde birinciliği elde ettiğini dile getirdi.

takipçi satın al -- gaziantep web tasarım -- jet film
holiganbet