Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ormancılara depremde arama-kurtarma ve yangın konularında eğitim verildi

MERSİN ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ÇAMLIYAYLA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ ORKUT (ORMAN KURTARMA) TİMİNE YÖNELİK ‘DEPREMDE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ’ DÜZENLENDİ. MUT İLÇESİNDE İSE YANGINLARA YÖNELİK TATBİKAT PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MERSİN ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Çamlıyayla Orman İşletme Müdürlüğü Orman Kurtarma (ORKUT) Timine yönelik ’Depremde Arama Kurtarma Eğitimi’ düzenlendi. Mut ilçesinde ise yangınlara yönelik tatbikat programı gerçekleştirildi.

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde ana çözüm ortağı ve destek çözüm ortağı kamu kurum ve kuruluşlarının arama kurtarma kapasitesinin artırılmasına yönelik Mersin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde ’Depremde Arama Kurtarma Eğitimi’ programı düzenlendi.

6 gün süren programa; Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Alper, Mersin Orman İşletme Müdürü Kenan Çetin ve işletme müdürlüğü personeli katılım sağladı. Eğitimde ORKUT personeline; teorik aşamalar, malzeme tanıtımı, çadır kurulumu ve enkaza giriş tekniği konularına yönelik bilgiler verildi.

Mut Orman İşletme Müdürlüğü ile Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Mut İtfaiye Grup Amirliği iş birliğinde ise meskun mahal ve bina içi yangınları konusunda tatbikat niteliğinde eğitim düzenlendi.

Eğitime; Mut Orman İşletme Müdür ve Müdür Yardımcısı, müdürlük personeli, orman muhafaza memurları ve Mut İtfaiyesi Grup Amirliği personeli katıldı.

takipçi satın al -- gaziantep web tasarım -- jet film
holiganbet