Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sinama Genel Müdürü Güven: “180 ülkede 1 milyara yakın insan Türk dizilerini seyrediyor”

DİZİLERİN İDARİ VE UYGULAYICI YAPIMCILARI İLE BİR ARAYA GELEN SİNEMA GENEL MÜDÜRÜ BİROL GÜVEN, TÜRK DİZİLERİNİN 180 ÜLKEDE 1 MİLYARA YAKIN İZLEYİCİSİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

DİZİLERİN İDARİ VE UYGULAYICI

Dizilerin idari ve uygulayıcı yapımcıları ile bir araya gelen Sinema Genel Müdürü Birol Güven, Türk dizilerinin 180 ülkede 1 milyara yakın izleyicisi olduğunu söyledi.

Sinema Genel Müdürü Birol Güven, Atatürk Kültür Merkezi’nde dizilerin idari ve uygulayıcı yapımcıları ile bir araya geldi. İstanbul’da dizi çekim süreçlerinde sahada yaşananların ve çözüm yöntemlerinin ayrıntılarıyla ele alındığı toplantının ardından konuşan Güven, “İstanbul her zaman bizim değişmeyen başrolümüzdür” dedi.

Çekimler sırasında dizi ekiplerinin ve mahalle sakinlerinin bazı sorunlar yaşadıklarını belirten Güven, bütün bu sorunlara hep birlikte çözüm bulmak, dizi çekim ekiplerinin işini kolaylaştırırken şehrin gündelik hayatını etkilemeyecek, huzuru bozmayacak çalışma yöntemleri üzerinde yoğunlaştıklarını ifade etti.

“180 ülkede 1 milyara yakın insan bu dizileri seyrediyor”

Bu çalışmalar için ilk görüşmelerine dizilerin uygulayıcı ve idari yapımcılarıyla başladıklarını söyleyen Güven, dizilerin her hafta aynı mekanlarda düzenli olarak çekim yaptıklarını ve bu çekimlerin aylarca hatta bazen yıllarca sürdüğünü kaydetti. Türk dizilerinden gurur duyduklarını ifade eden Güven, “Tam 180 ülkede 1 milyara yakın insan bu dizileri seyrediyor. Bu dizilerin büyük bir çoğunluğu İstanbul’da çekiliyor” dedi.

Sinema filmlerinin yapım tasarımlarını yapanlarla da bir araya geleceklerini belirten Sinema Genel Müdürü Birol Güven, onların karşılaştıkları zorlukların daha farklı olduğunu dile getirdi.

takipçi satın al -- gaziantep web tasarım -- jet film
holiganbet